O nas

Pomysł organizacji Fire Truck Show, czyli Międzynarodowego Zlotu Pojazdów Pożarniczych narodził się, podczas udziału w imprezie Master Truck w Opolu. Organizatorzy postanowili zorganizować cykl imprez o tematyce pożarniczej. Miejscowi strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Główczycach zrealizowali swój pomysł na imprezę plenerową dla strażaków, rodzin, przyjaciół, znajomych i wszystkich przybyłych gości.
    Z roku na rok przedsięwzięcie rozrasta się w błyskawicznym tempie. Zarówno pierwszy jaki i kolejne Zloty rozpoczynają się uroczystą Mszą Świętą Polową przy kaplicy św. Floriana. Podczas tej uroczystości każdorazowo są święcone wszystkie zgłoszone pojazdy. Podczas trzydniowej imprezy nie może zabraknąć KOROWODU Pojazdów Strażackich, który co roku cieszy się ogromnym powodzeniem. To jedna z bardzo wielu atrakcji jakie co roku przygotowują organizatorzy. Liczne konkursy, zawody, animacje dla dzieci, wybór MISS ZLOTU oraz wieczorne zabawy taneczne nie pozwalają nawet na chwilę nudy. Ogromnym zainteresowaniem i najprawdopodobniej najciekawszą atrakcją każdego Zlotu jest FIRE TRUCK SHOWER, czyli Wielki Prysznic. To niezapomniane wydarzenie oraz atmosfera podczas imprez, pozostają na zawsze w naszych wspomnieniach i sercach. Co roku przyjeżdża coraz liczniejsza grupa strażaków (ze zgłoszonymi poprzez stronę www pojazdami, ale i prywatnie) a także całe rodziny.
    Przyjęło się, że zawsze w piątkowy wieczór bawimy się, tańczymy, w sobotę jest tzw. DZIEŃ STRAŻACKI ze wszystkimi atrakcjami pożarniczymi a w niedzielę tzw. DZIEŃ RODZINNY. Od wielu lat wielkim powodzeniem cieszy się również nasze pole namiotowe.
    Wielkim podsumowaniem każdego Zlotu są słowa zlotowiczów: „FIRE TRUCK SHOW trzeba przeżyć – tego się nie da opowiedzieć. Za rok na pewno będziemy!”